Co se změnilo pro rok 2022
Vážení rodiče,

opět přinášíme novinky na letošní rok a doufáme, že s tím i zkvalitnění našeho tábora. Změn, které by se týkaly Vás rodičů už moc není a jsme za to rádi, neboť většinou tyto změny reagovaly na nějaké nešvary, které se opakovaly a nám tím významně komplikovaly situaci. Přesto tento dopis chceme zachovat a využít k pravidelnému informování, kam jsme se s táborem posunuli. Zároveň ale musíme zdůraznit, že změny zavedené v předchozích letech stále platí a budeme rádi, když si je prostudujete zároveň s tímto dokumentem.

Cena

Změna: Cena tábora se zvýší na 5 000 Kč.
Důvod: Ač jsme se tomu vyhýbali co nejdéle, tak i na nás dopadá ekonomická situace a vzhledem ke zdražení potravin, táborové základny i dopravy jsme nuceni zvednout účastnický poplatek, který je naším jediným příjmem a platíme z něj i náklady přes rok (zejména uložení rekvizit a dalšího táborového materiálu). Doufáme, že se z důvodu zvýšení ceny nikdo z vás nedostane do situace, že nebude moci svoje dítě poslat na další ročník našeho tábora. Na druhou stranu chceme dětem nabídnout všechny kvality našeho tábora a bohužel nemáme jinou možnost.

Změna termínu tábora pro rok 2023

Změna: V roce 2023 bude tábor začínat hned v prvním týdnu prázdnin, tedy od 1.7.
Důvod: Změna již avizovaná v loňském roce. Po dohodě s majiteli základny jsme posunuli termín o týden dopředu, i s tím, že nám zároveň vzniká určitá možnost, že by vedoucí dojeli na základnu ještě o nějaký ten den dřív a mohli vše nachystat tak, aby se od soboty mohli plně věnovat dětem.

Lepší dohled nad jednotlivými dětmi

Změna: Více času a prostředků pro dohlížení nad hygienou a spokojeností dětí
Důvod: Na táboře stále vnímáme několik věcí, které je těžké ve shonu a množství dětí, stihnout. A jednou z nich je trochu důslednější kontrola dětí kolem jejich hygieny a oblečení. Ale i třeba získávání více informací o jejich náladách a trápení, kterým pak můžeme předejít nějaký případný větší problém. Proto už od loňského roku testujeme a pracujeme na systému, kde každý vedoucí má větší zaměření na konkrétních pár děti a snaží se u nich všechny tyto věci a neduhy více hlídat.

Více vedoucích

Změna: Větší počet vedoucích na táboře
Důvod: Loni jsme měli pilotní rok, kdy jsme otevřeli stavidla a vzali 7 nových vedoucích. Vzhledem k převaze pozitivních ohlasů jsme se rozhodli pokračovat a letos vzali dalších 9 nových. Slibujeme si od toho zejména více času jednak v předtáborové přípravě a tudíž možnost lepších rekvizit/aktivit/kostýmů. Dá nám to také více času na táboře na propracovanější programy, ale i jednoduché trávení času s dětmi. Je to samozřejmě organizátorský oříšek, nicméně věříme, že systémy, které jsme za ty roky vyvinuli nám to pomohou zvládnout.

Nová budova na základně

Změna: Na základně v Hornicích přibude do léta nová budova
Důvod: Další informací k základně je výstavba nové budovy. Na podzim byla zbourána východní část základny (kromě sprch) a místo ní vyroste na jaře nová s jednou zděnou místností. Ještě úplně nevíme jak bude vypadat, ani co přinese, nicméně se chceme do stavby zapojit a tak určitě poskytneme na jaře nějaké fotky.

Jak nám můžete pomoci

Změna: Na adrese www.orvo.cz/tabor/pomocna najdete seznam věcí, které pro tábor sháníme.
Důvod: Rozhodli jsme se touto cestou poprosit vás i příbuzné dětí o pomoc se sháněním nějakých zbytných materiálů a vybavení. Nejsou to věci, do kterých chceme investovat, ale domníváme se, že při troše štěstí je šance tyto věci sehnat zdarma nebo s výraznou slevou. Nevnímáme to jako táborovou charitu, ostatně jsou to věci, které nutně nepotřebujeme. Nicméně víme, že tyto věci se často vyhazují a my jsme schopni je na táboře využít. Když tedy budete v situaci kdy nebudete vědět, co s takovými věcmi, budeme rádi, když si na nás vzpomenete.S pozdravem
Roman Stejskal (hlavní vedoucí) a tým vedoucích