Co se změnilo pro rok 2022
Vážení rodiče,

zatímco v posledních dvou rocích tohoto dopisu jsme zaváděli spousty změň hlavně směrem vůči vám, rodičům. Letos jsem rád, že můžu představit změny z opačného spektra a tedy více pozitivní novinky, které do tábora přinášíme. Zároveň ale musí zdůraznit, že změny zavedené v předchozích letech stále platí a budu rád, když si je prostudujete zároveň s tímto dokumentem.

Lanové a lezecké programy

Změna: Do programu budeme přidávat možnost lezení na skalách či jiné lanové aktivity.
Důvod: Již v loňském roce jsem do programu zařadili pár aktivit spojených s lezením po skalách či lanovými překážkami. A vzhledem k dosaženému úspěchu bychom na to letos rádi navázali. Jelikož v našem týmu vedoucích najdeme několik vášnivých lezců, rádi využijeme jejich zkušeností a nabídneme to v rámci tábora i dětem.
Jsme přesvědčeni, že se jedná o bezpečné aktivity i díky tomu, že zde extra dbáme na kvalitní přípravu a dodržování bezpečnosti. Zároveň si uvědomujeme, že v očích některých z vás mohou přesto být tyto aktivity vnímané jako rizikové a proto bychom rádi váš explicitní souhlas s tím, že můžeme vaše děti na tyto programy brát.
U každé aktivity bude primárně Petr Hanák, který je několik let instruktorem Českého horolezeckého svazu (ČHS) a má kurz RCI - Instruktor skalního lezení ČHS. Což je druhý stupeň ze tří v rámci vzdělávání ČHS. Samozřejmě i jemu bude vždy ještě udělaná supervize od dalších zkušených lezců, tak aby nedošlo k nějakému nedopatření. Také platí vždy pravidlo, že aktivitu prvně testují vedoucí.
Pokud přesto máte nějaké obavy, budeme rádi, když se na nás obrátíte a rádi vám vše vysvětlíme.

Všechny texty v jednom dokumentu

Změna: V rámci registrace jste dostali jedno velké PDF, kde jsou dostupné všechny informace o táboře.
Důvod: : Kolem tábora vzniká poměrně dost textů, které ale stále považujeme za důležité a to nejen pro nové táborníky. Přesto chápeme, že v loňském roce mohlo být komplikované se v nich plně vyznat a žádný z nich nepřehlédnout. Proto jsme všechny informace poskládali do jednoho PDF dokumentu, který si stačí někam uložit v počítači a nastudovat ho hlavně po přihlášení, několik týdnů před táborem a pak před samotným nástupem na tábor.
Na druhou stranu budeme o to více od vás vyžadovat, abyste měli nad obsahem přehled. Většinu důležitých věcí píšeme tučně popřípadě se snažíme o přehledné grafické zpracování.

Změna termínu tábora od roku 2023

Změna: V roce 2023 budeme tábor začínat hned v prvním týdnu prázdnin, tedy od 1.7.
Důvod: Kvůli změně potřeb oddílů, jež jsou majitelé základny, jsme se domluvili na posunutí termínu táboru o týden dopředu. Zároveň také víme, že budeme tábor končit v pátek, proto uvažujeme i o nástupu na tábor již od pátku, tedy 30.6.
Zatím to berte prosím jenom jako nejpravděpodobnější scénář a píši to zde proto, protože bych vám rád dal vědět o změně co nejvíce dopředu skrze vaše další plány na prázdniny.

Jak nám můžete pomoci

Změna: Na adrese www.orvo.cz/tabor/pomocna najdete seznam věcí, které pro tábor sháníme.
Důvod: Rozhodli jsme se touto cestou poprosit vás i příbuzné dětí o pomoc se sháněním nějakých zbytných materiálů a vybavení. Nejsou to věci, do kterých chceme investovat, ale domníváme se, že při troše štěstí je šance tyto věci sehnat zdarma nebo s výraznou slevou. Nevnímáme to jako táborovou charitu, ostatně jsou to věci, které nutně nepotřebujeme. Nicméně víme, že tyto věci se často vyhazují a my jsme schopni je na táboře využít. Když tedy budete v situaci kdy nebudete vědět, co s takovými věcmi, budeme rádi, když si na nás vzpomenete.S pozdravem
Roman Stejskal (hlavní vedoucí) a tým vedoucích