Zdravotní průvodce

Zdraví je to nejdůležitější, co musíme u dětí hlídat a na co klást maximální soustředění. Proto prosíme o součinnost při této práci. Moc nám to usnadní práci a zamezí případným komplikacím či problémům.

Nahlášení zdravotních omezení.

Všechny zdravotní omezení nám prosím vyplňte v přihlášce. Zde není nutné žádné detailní vyplňování, stačí pouze stručný přehled omezení. V případě nejasností vás sami kontaktujeme.

V případě změny, nám tuto skutečnost neprodleně zdělte (změnou v profilu) nebo kontaktováním hlavního vedoucího.

Upozorňujeme, že na tábor nepřijmeme dítě, které má zdravotní omezení (včetně těch, které vyplní doktor v posudku), nebo bere léky a my jsme o tom nebyli dopředu informování. (Na tuto skutečnost vás budeme před táborem opakovaně upozorňovat a neplánujeme v tomto směru ustupovat).

Nahlášení léků.

Všechny léky, dávkování nám prosím nahlašte pomocí formuláře - https://forms.gle/wLfA3cvSAfGV3CFE9 a to nejpozději 5 dní před odjezdem.
Příklad ideálního zápisu: Desloratadin Mylan 5mg, 1-0-0, před snídaní, půlka tablety.

Pokud lék vyžaduje nějaké speciální skladování, speciální aplikaci nebo jiné nezbytné okolnosti, informujte nás o tom v přihlášce v oddělení zdravotního omezení, nebo ihned při zjištění této skutečnosti.

Příprava léků na tábor.

Dejte léky do průhledného, uzavíratelného pytlíčku s nadepsaným jménem dítěte. Každou krabičku (plato) popište dávkováním (ráno-oběd-večer) s tím, že specifikace typu “před snídaní, po snídani atd...” popsat do tabulky. Viz výše.

Prosím zkontrolujte, že popisek nejde smazat. Zvláště, když například léky máte ve speciální krabičce u které můžeme ztratit informaci o názvu léku.
Nedávejte nám léky přesně na počet. Může se stát, že jeden prášek spadne a zbytečně bychom si tím komplikovaly závěr tábora.

Dva odstavce z dokumentu: Co se změnilo 2021

Nenahlášené zdravotní omezení.

Změna: Dítě, které bude mít nenahlášené léky, nebo zdravotní omezení (uvedené lékařem v nástupním papíru, nebo takové, které si přejete abychom respektovali), nebude přijato na tábor.
Důvod: Rád bych řekl, že tohle je reakce na pár nezodpovědných rodičů, ale v loňském roce jsme měli v přihlášce 6 záznamů o zdravotním omezení (povětšinou alergie) a pak jsme v průběhu dne rozdávali léky pro 20 dětí. Dokonce 5 z nich mělo stravovací omezení. Opět nám jeden z rodičů tak nějak zapomněl říct, že dítě se léčilo z docela vážných psychických problémů. Chápeme, může se stát, že rodiči nedojde, že speciální táborový režim a únava v druhé půli tábora, dost ovlivní psychiku a může způsobit rapidní zhoršení. Pomyslným loňským vrcholem byl účastník, který měl alergii na laktózu, což jsme se dozvěděli až z nástupních papírů večer na táboře.

Nechceme tedy přebírat zodpovědnost za děti o kterých neznáme jejich zdravotní stav, na který se nemůžeme dopředu připravit. Ten zdroj problémů vnímáte tak, že rodiče nepovažují některé onemocnění, nebo omezení za něco, co musí hlásit dopředu a bohužel se nacházejí takový rodiče, kteří tuhle hranici mají posunutou trochu výše. V této reakci tedy nastavujeme jasná pravidla zdravotních omezení.

Formulář na léky.

Změna: Rodiče dětí, kteří berou nějaké léky, poprosíme o vyplnění speciálního formuláře, kde budeme mít přehledně vypsané dávkování (denní doba). A tyto léky budou uložené v sáčku se jménem dítěte.
Důvod: Moc bychom chtěli rodiče poprosit o pomoc při systematizování výdeje léků. Každý rok strávíme celou první noc prací, při které se snažíme vytvořit systém rozdávání léků. Sepsat si, které dítě kdy máme volat, co všechno má dostat a mít přehled co to je za léky. Rodiče dětí, kteří budou mít nahlášené léky tedy poprosíme o vyplnění jednoduché tabulky, kterou si pak budeme moci v klidu doma připravit, vytisknout a hned od příjezdu být připraveni na správný režim.