Poloha základny

Základna dětského tábora Vřesovice leží na středovýchodní Moravě asi 1 km severně od obce Vřesovice, v okrese Hodonín, a necelých 15 km od města Kyjov.

Další informace o poloze - Lokalita
Uspořádání tábora
Tábor se skládá z hlavní budovy, kde se nachází kuchyně, jídelna a veranda. Děti jsou ubytovány ve 32 dvoulůžkových stanech s podsadou a ty nejmenší můžeme ubytovat ve 2 pětilůžkových chatkách. Jedna chatka je pro chlapce a druhá pro dívky. Sociální zařízení je samozřejmostí. Dále se na základně nachází několik užitkových staveb (sklep, dřevník, loďák). Pohled na základnu z Medvědky
Stany
V táboře je celkem 32 stanů poskládaných do tvaru písmene U. Jedná se o klasické dvoulůžkové stany s podsadou o rozměru 2x2 metry. Ve stanu jsou dvě postele s matracemi, jeden stolek. V případě potřeby máme pro nejmladší účastníky připravenou chatku.
Základna dětského letního tábora Vřesovice Klasický stan s podsadou
Záchody a sociální zařízení
Sociální zařízení je součástí hlavní budovy (s bočním vstupem) zvlášť pro chlapce a pro děvčata. Jsou zde k dispozici 2 záchody (u chlapců navíc 2 pisoáry), 5 umyvadel, zrcadlo a jeden sprchový kout. Teplá voda teče po celý den.
Záchody a koupelna jsou obloženy kachličkami. Každý den celý prostor důkladně uklízíme.
Jídelna
Jídelna rozměrově není nijak velká, přesto se zde pohodlně vejde celé osazenstvo tábora, a to jak na jídlo, tak na alternativní program v případě nepříznivého počasí. Jídelna je vybavena krbovými kamny, u kterých sušíme mokré věci v případě deštivých dnů.
Základna dětského letního tábora Vřesovice Jídelna slouží i na pořádání diskoték.
Kuchyně
Kuchyně je vybavena pro bezproblémovou přípravu teplých jídel pro celý tábor. K dispozici je veškeré nádobí, hrníčky a příbory.
Základna dětského letního tábora Vřesovice Personál jídelny tvoří 2 kuchařky, se kterými jezdíme už několik let.
Hřiště
Vedle tábora stojí šotolinové hřiště s tyčemi na síť, basketbalovými koši a malými fotbalovými brankami. Pro zájemce zde máme k dispozici vybavení na několik míčových sportů.
Základna dětského letního tábora Vřesovice Nově vybudované multifunkční hřiště ohraničeno obrubníky.
Molo
K našemu táboru patří i molo, které je u blízkého rybníka. Koupání patří mezi oblíbené zpestření táborového programu. Přítokem rybníka jsou prameny místních lesů, patřících do CHKO Chřiby.
Základna dětského letního tábora Vřesovice Molo je umístěno v částečném stínu stromu a v místě s dostatečnou hloubkouORVO Tábor
Kontakt
OrvoSport Bučovice z.s.
Nové sady 988/2
602 00 Brno
IČ: 04951581
Telefon
601 543 619
Email
vedouci@orvo.cz
Adresa tábora
Jméno dítěte
Orvo Tábor Vřesky
Vřesovice 365
p. Ježov
696 48
Spojte se s námi
Aktuality